ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Prowadzenie ruchu małej elektrociepłowni gazowej według kryterium efektu ekonomicznego
11.10.2018r. 05:39

Łukasz Mordasiewicz, Paweł Bućko ("Rynek Energii" - 4/2018)
Został zaproponowany algorytm zarządzania produkcją przykładowego małego układu kogeneracyjnego, składającego się z dwóch silników o łącznej mocy elektrycznej 2 MW, współpracującego ze szczytowymi kotłami węglowymi w elektrociepłowni zasilającej przykładowy miejski system ciepłowniczy. Przedstawiono obliczenia efektu ekonomicznego proponowanego prowadzenia ruchu obiektu na podstawie historycznych cen energii elektrycznej.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 1 )


Autor: O.Bserwator 11.10.2018r. 14:31
Artykuł potrzebny i przydatny dla "ruchowców", ale nie uwzględniono w nim ważnego aspektu - wzrostu kosztów serwisowych wynikających ze zwiększonej liczby startów, co powoduje zwiększone zużycie silnika, skrócenie przebiegów międzyserwisowych a w konsekwencji wzrost kosztów działalności firmy.
Są już układy które pozwalają na pracę silnika 24/d na optymalnych parametrach i sprzedaż e.e. po cenach najwyższych i moim zdaniem takie układy powinny być preferowane, a nie praca silnikiem "na szarpaka" z 2 startami na dobę!
W Polsce są już elektrociepłownie które w taki sposób pracy jak zaprezentowany w artykule, po 3 latach "wykończyły" głowice !
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE