ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Ustawa o rynku mocy jako nowy element architektury modelu polskiej elektroenergetyki
08.08.2018r. 05:11

Marek Kulesa, Towarzystwo Obrotu Energią ("Rynek energii elektrycznej. Rozwój, polityka, ekonomia", monografia Politechniki Lubelskiej)
W referacie przedstawiono wybrane zapisy ustawy o rynku mocy oraz opublikowanego przez Operatora Systemu Przesyłowego projektu Regulaminu rynku mocy. W referacie uwzględniono punkt widzenia uczestników polskiego rynku energii, w tym odbiorców i spółek obrotu. Referat jest kontynuacją tematyki dotyczącej rynków mocy, zapoczątkowanej przez autora na konferencji jeszcze w 2015 roku oraz kontynuowanej w referatach w roku 2016 i 2017.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgryźliwy 08.08.2018r. 10:07
No dzięki, a ktoś może napisać, jakim to manipulacjom podlegamy na rynku energii ? Bo do tej pory 70 % cen było stabilne, a tylko 30 % podlegało zawirowaniom giełdowym. Teraz 100 % ma być obligo na giełdzie, widełki cenowe od ujemnych do maxa i to niby ma zapewnić stabilizację cen energii ? Czy tu ktoś w ramach szukania spekulanta nie spełnił roli pożytecznego idioty pod dyktando Brukseli ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE