ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


AUDYT ENERGETYCZNY
Audyt energetyczny
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Audax Renovables zamyka pierwszy kwartał poprawiając wynik o 6 proc.
14.05.2021r. 07:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Audax Renovables (ADX.MC) - grupa zajmująca się sprzedażą oraz produkcją energii w 100 proc. ze źródeł odnawialnych -w I kwartale 2021 r. zwiększyła zysk do 1,5 mln euro, a zatem o 6 proc. w stosunku do analogicznego kwartału ubiegłego roku. Udało się jej tego dokonać pomimo niesprzyjającej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa.
Korzyści płynące z integracji pionowej dwóch rodzajów działalności, strategiczny zwrot, którego spółka dokonała w 2020 r., a także rozpoczęcie działalności na Węgrzech - wszystko to pozwoliło na zwiększenie obrotu w pierwszym kwartale do 340 mln euro, czyli o 45 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wskaźnik EBITDA wyniósł 12,8 mln euro.

Zgodnie z ogłoszeniem wystosowanym przez Spółkę na początku bieżącego roku, do jej portfolio wcielono nowe elektrownie odnawialne o mocy 1942 MW, znajdujące się na różnych etapach budowy. Grupa jest przekonana, że inwestycje te wpłyną w przyszłości znacząco na strukturę jej przychodów. Jednocześnie firma stawia zdecydowanie na zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Całkowita wielkość portfolio Audax Renovables to obecnie 2,5 GW. Podkreślić należy, że pomimo trudnej sytuacji gospodarczej Grupie udało się rozpocząć, w samym środku pandemii, budowę elektrowni o mocy 60 MW w hiszpańskich regionach Guadalajara, Toledo i Huelva.

Jeżeli chodzi o sprzedaż energii, liczba klientów Grupy wzrosła o 48 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku. Audax obsługuje obecnie 540 tys. aktywnych punktów poboru, dzięki czemu zajmuje pierwsze miejsce wśród niezależnych sprzedawców energii elektrycznej w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw w Hiszpanii. Wzrost liczby klientów pozwolił Grupie zwiększyć wolumen dostarczanej energii o 63 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku - do 4,4 TWh. Wszystko to firma osiągnęła w niezwykle skomplikowanym okresie spowodowanym pandemią COVID-19. Audax zwiększył przychody o 45 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2020 r., głównie dzięki wzrostowi średnich cen na rynkach na przestrzeni kwartału oraz dzięki zwiększeniu wolumenu dostarczanej energii.
Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej, Grupa nie odczuła negatywnego wpływu pandemii na swoją strategię inwestycyjną ani na finansowanie. Audax Renovables ma stabilną kondycję finansową, pozwalającą na spokojną dalszą realizację zaplanowanych inwestycji i budowę kolejnych instalacji fotowoltaicznych, która rozpocznie się już w najbliższych miesiącach.

Osiągnięte wyniki - uzyskane, jak warto raz jeszcze podkreślić, w tak trudnych okolicznościach, z którymi musiało i nadal musi się mierzyć całe społeczeństwo - oznaczają poprawę na wszystkich frontach. Sytuują Audax Renovables na jak najlepszej pozycji, jeśli chodzi o dalszą realizację planu strategicznego firmy.

Czytaj również:
Audax Renovables

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE