ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


AUDYT ENERGETYCZNY
Audyt energetyczny

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Aukcje dodatkowe rynku mocy 2022: wyniki od 186,70 do 320 zł/kW/rok
06.04.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W ramach aukcji dodatkowych rynku mocy na 2022 r. zakontraktowano ok. 2,6 tys. MW obowiązków mocowych po cenie od 186,70 do 320 zł/kW/rok. Wyniki aukcji dodatkowych, przeprowadzonych oddzielnie dla każdego kwartału 2022 r. ogłosił prezes URE.
Aukcję dodatkową na dostawy w I kwartale wygrało 40 ofert z ceną zamknięcia 186,70 zł/kW/rok. Dla II kwartału było to odpowiednio 23 oferty i 320 zł/kW/rok. Dla III - 22 oferty i 320 zł/kW/rok. Aukcję dodatkową na IV kwartał 2022 r. wygrało 40 ofert, zakończyła się ceną 240 zł/kW/rok.

Aukcja główna rynku mocy na 2022 r. odbyła się 5 grudnia 2018 r. i wygrało ją 120 ofert. Zakończyła się ceną zamknięcia 198 zł/kW/rok. Na 2022 r. w aukcjach głównych zawarte zostały umowy na ponad 23 tys. MW.

Rynek mocy jest w założeniu mechanizmem wsparcia dla elektrowni i firm energetycznych, dla których ceny energii na rynku hurtowym w długim okresie nie gwarantują spłaty inwestycji w nowe, konwencjonalne jednostki wytwórcze, potrzebne dla utrzymania bezpiecznego funkcjonowania systemu energetycznego i zapewnienia dostaw energii elektrycznej.
Zgodnie z ustawą moc jest towarem, który można kupować i sprzedawać. Jednostki - wyłaniane podczas aukcji do pełnienia tzw. obowiązku mocowego, polegającego na gotowości do dostarczania mocy elektrycznej do systemu oraz zobowiązaniu do faktycznej dostawy mocy w okresie zagrożenia - będą wynagradzane.

Czytaj również:
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu ,
PAP


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE