ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


AUDYT ENERGETYCZNY
Audyt energetyczny

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

URE: ceny sprzedaży energii elektrycznej najwyższe od 12 lat
31.03.2021r. 06:50

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W ubiegłym roku osiągnięto dwie historycznie najwyższe wartości średniej ceny sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym. W 2020 r. roczna średnia ceny sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym wyniosła 252,69 zł/MWh i była najwyższą roczną ceną od 12 lat. Z kolei, średnia cena za IV kwartał 2020 r. była najwyższa od 2015 r.
Rys.1
Średnia roczna cena sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym w latach 2008-2020 wyrażona w zł/MWh

(900x438)

Natomiast średnia ceny sprzedaży energii na rynku konkurencyjnym w ostatnim kwartale 2020 roku wyniosła 256,22 zł/MWh. To najwyższa cena notowana w ostatnim kwartale od 2015 r.

Rys.2
Średnia cena sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym w Q4 lat 2015-2020 wyrażona w zł/MWh

(850x432)

Średnia ceny sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym obejmuje sprzedaż energii (wolumen sprzedaży oraz wartość sprzedanej energii) realizowaną przez wytwórców i spółki obrotu w konkurencyjnych segmentach krajowego hurtowego rynku energii elektrycznej (tj. do spółek obrotu w ramach kontraktów dwustronnych oraz na giełdę energii). W wyliczaniu średniej nie uwzględnia się sprzedaży energii na rynek bilansujący (ze względu na techniczny charakter tego rynku).

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Socyal 31.03.2021r. 10:42
Nic dziwnego. Podatek za CO2 już stanowi więcej niż paliwo. Ekolodzy mają dużo radości.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE