ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


AUDYT ENERGETYCZNY
Audyt energetyczny

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Hiszpania pobiła w 2020 r. swój rekord w produkcji energii ze źródeł odnawialnych
26.03.2021r. 19:40

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Hiszpania wyprodukowała w 2020 r. ponad 4 tys. MW - najwięcej w historii tego kraju - energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, głównie z farm wiatrowych oraz elektrowni wodnych.
Jak wynika z opublikowanego w piątek raportu firmy Red Electrica de Espana (REE), współodpowiedzialnej za transport energii elektrycznej w Hiszpanii, w 2020 r. zanotowano też największy udział energii ze źródeł odnawialnych w całości energii przesyłanej do ogólnokrajowej sieci.

"W 2020 r. udział energii ze źródeł odnawialnych wyniósł w całości dostępnej w sieci energii 44 proc., co stanowiło o 12 proc. więcej w porównaniu z rokiem wcześniejszym" - poinformowała spółka REE.

Według szacunków kierownictw firmy REE w 2020 r. największy udział w wytworzonej energii ze źródeł odnawialnych miały w Hiszpanii farmy wiatrowe oraz elektrownie wodne. Ich odsetek wyniósł odpowiednio 50 i 27,7 proc.
Trzecim największym dostarczycielem energii ze źródeł odnawialnych były w Hiszpanii w ub.r. były parki z panelami słonecznymi. Ich udział sięgnął 18 proc.

Prezes spółki REE Beatriz Corredor wskazała, że wraz z nasilającym się poborem energii elektrycznej przez hiszpańskie gospodarstwa domowe w dobie pandemii należy spodziewać się systematycznego wzrostu udziału źródeł odnawialnych w całości generowanej w tym kraju energii elektrycznej.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE