ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister środowiska Niemiec chce znacznego zwiększenia produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych
13.01.2021r. 18:16

By zrealizować wyznaczone cele klimatyczne, Niemcy muszą do 2030 r. uzyskać dodatkową produkcję 100 TWh energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, co wymaga znacznej rozbudowy tego sektora - oświadczyła w środę niemiecka minister środowiska Svenja Schulze. W 2020 r. Niemcy zużyły 544 TWh energii elektrycznej.
Występując na zorganizowanym przez dziennik ekonomiczny "Handelsblatt" internetowym szczycie na temat energii, Schulze wyjaśniła, że konieczne jest zwiększenie do końca dekady udziału elektrowni słonecznych w energetycznym bilansie mocy do 150 GW zamiast obecnie planowanych 100 GW. W przypadku siłowni wiatrowych ma to być 95 zamiast 71 GW.

"Zakładam, że włączymy to do przewidzianej na wiosnę kolejnej nowelizacji EEG (ustawy o energii odnawialnej)" - powiedziała szefowa resortu środowiska. Dodała, że w związku z wyznaczeniem terminu osiągnięcia neutralności klimatycznej na 2050 r. oraz wycofywaniem się z korzystania z węgla niemiecki przemysł energetyczny wymaga "nowych ram orientacyjnych".
Aktualnie obowiązująca nowelizacja EEG, która weszła w życie 1 stycznia, przewiduje, że udział źródeł odnawialnych w wytwarzaniu elektryczności osiągnie w Niemczech w 2030 r. 65 proc. W ubiegłym roku wyniósł on niecałe 50 proc.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: odnawialny 14.01.2021r. 12:38
Z niemieckich planów wynika, że za dekadę będą mieli co najmniej 80 TWh rocznej nadwyżki ee nad własne zużycie.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE