ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przez siedem miesięcy br. ponad 25 tys. gospodarstw domowych zmieniło sprzedawcę energii elektrycznej
26.08.2020r. 12:16

Przez siedem pierwszych miesięcy 2020 r. 25 tys. 222 gospodarstwa domowe skorzystały z prawa zmiany sprzedawcy energii elektrycznej - wynika z opublikowanych w środę danych Urzędu Regulacji Energetyki. W tym czasie sprzedawcę zmieniło 5101 odbiorców biznesowych.
Liczba odbiorców w grupie taryfowej G - dla gospodarstw domowych - którzy co najmniej raz od grudnia 2007 r. zmienili sprzedawcę wyniosła na koniec lipca 682 tys. 445. W Polsce w tej grupie jest ponad 15 mln odbiorców.

W czerwcu 2020 r. sprzedawcę zmieniło 1297 gospodarstw domowych, w lipcu - 916.

Liczba odbiorców biznesowych - z grup taryfowych A, B, C - który skorzystali co najmniej raz ze zmiany sprzedawcy energii elektrycznej na koniec lipca wyniosła 215 tys. 36 i wzrosła od końca grudnia 2019 r. o 5101.

W czerwcu zmieniło sprzedawcę energii elektrycznej 214 odbiorców z tych grup, natomiast w lipcu 437.
Prezes URE zatwierdza taryfy dla gospodarstw domowych, czyli grupy G, dla czterech tzw. sprzedawców z urzędu - spółek obrotu należących do czterech kontrolowanych przez państwo grup energetycznych.

Najwięcej klientów w grupie G w połowie 2020 r. miała spółka PGE Obrót - prawie 4,67 mln, z których ponad 81 proc. korzystało z taryf, a reszta z ofert wolnorynkowych - pozataryfowych tego sprzedawcy.

Najmniej odbiorców w grupie G miała spośród czterech sprzedawców z urzędu Enea - nieco ponad 2,1 mln, z czego ponad 83 proc. korzystało z taryf.

Największy odsetek odbiorców wolnorynkowych było w spółce Tauron Sprzedaż - niemal 40 proc.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Elektryk 26.08.2020r. 15:05
"Sukces" na miarę poniesionych kosztów uwolnienia rynku energii. Przeca to nie jest nawet w procentach... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE