ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


AUDYT ENERGETYCZNY
Audyt energetyczny

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG oszacowało wolumen sprzedaży gazu ziemnego w II kwartale
21.07.2020r. 17:38

Szacowany wolumen sprzedaży gazu ziemnego przez PGNiG w drugim kwartale br. wyniósł 6,3 mld m sześc. wobec 6,05 mld m sześc. przed rokiem - podała spółka w komunikacie.
Wydobycie gazu ziemnego w drugim kwartale wyniosło 1,02 mld m sześc. wobec 1,04 mld m sześc. rok wcześniej. W całym półroczu wydobycie gazu wyniosło 2,19 mld m sześc. wobec 2,22 mld m sześc. rok wcześniej.

Import gazu ziemnego wyniósł w drugim kwartale 4,01 mld m sześc. gazu wobec 3,71 mld m sześc. rok wcześniej. Import "z kierunku wschodniego" wyniósł w tym czasie 2,19 mld m sześc. - tak jak przed rokiem. Import gazu ziemnego w całym pierwszym półroczu wyniósł 7,47 mld m sześc. gazu (7,38 mld m sześc. rok wcześniej), w tym "z kierunku wschodniego" 4,12 mld m sześc. (3,98 mld m sześc. rok wcześniej).

Wolumen wydobycia ropy naftowej wzrósł w drugim kwartale do 331,7 tys. ton z 289,9 tys. ton rok wcześniej. Łącznie w okresie styczeń-czerwiec wydobycie ropy wyniosło 656,3 tys. ton wobec 613,8 tys. ton rok wcześniej.

Wolumen sprzedaży ropy naftowej przez grupę PGNiG wzrósł w drugim kwartale do 369,5 tys. ton z 266,2 tys. ton przed rokiem. W całym pierwszym półroczu sprzedaż ropy naftowej wzrosła do 646,4 tys. ton z 554,3 tys. ton rok wcześniej.
Wolumen sprzedaży ciepła w drugim kwartale wzrósł do 6,79 PJ z 6,04 PJ, a sprzedaży energii elektrycznej z produkcji spadł do 0,64 TWh z 0,74 TWh przed rokiem. Narastająco od początku roku sprzedaż ciepła spadła do 22,84 PJ z 23,01 PJ, a sprzedaż energii elektrycznej do 2,02 TWh z 2,26 TWh.

Na koniec czerwca br. stan zapasów gazu należącego do PGNiG (obejmujący zapas obowiązkowy będący w gestii ministra właściwego ds. energii) wynosił ok. 2,8 mld m sześc. gazu w przeliczeniu na gaz wysokometanowy o cieple spalania 39,5 mJ/m sześc.

Podany stan zapasów obejmuje gaz wysokometanowy, zaazotowany zmagazynowany w Polsce i za granicą oraz gaz LNG w terminalach. Dane nie obejmują wolumenu gazu ziemnego będącego w gestii Operatora Systemu Przesyłowego Gaz-System.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE