ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PSE przyłączy ok. 8 GW mocy z morskich farm wiatrowych
02.07.2020r. 18:44

Polskie Sieci Elektroenergetyczne mają już umowy i warunki przyłączeniowe z inwestorami morskich farm wiatrowych na łączną moc ok. 8 GW - czytamy w "BiznesAlert.pl".


"Będziemy gotowi wyprowadzić moc z morza na ląd - powiedział Tomasz Jakubowski, dyrektor ds. operacyjnych PSE podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego 2020 w Gdańsku.

Jakubowski poinformował, że Urząd Regulacji Energetyki przyjął 1 czerwca plan rozwoju sieci, który przewiduje inwestycje o wartości 14 mld zł. "Plan rozwoju sieci został zatwierdzony przez URE, tak aby sieci elektroenergetyczne mogły dać bezpieczeństwo energetyczne" - zaznaczył.
Dodał, że umowy przyłączeniowe o łącznej mocy 2-3 GW zostały już podpisane, a wydane warunki przyłączeniowe dotyczą łącznej mocy 5-6 GW. "Mamy więc ok. 8 GW mocy w offshore" - podsumował, cytowany przez "BiznesAlert.pl", Tomasz Jakubowski.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE