ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


AUDYT ENERGETYCZNY
Audyt energetyczny
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny energii elektrycznej w Japonii osiągnęły najniższy możliwy poziom
21.05.2020r. 15:09

Agencja Reuters donosi, że przyczyną tego zjawiska jest zmniejszona aktywność przemysłowa spowodowana koronawirusem oraz zwiększona produkcja energii elektrycznej w elektrowniach OZE - czytamy w BiznesAlert.pl.
Pierwsze drastyczne spadki zostały odnotowane w lutym i cena na Japońskiej Giełdzie Energii Elektrycznej JEPX zatrzymała się na poziomie 0,01 jena za 1 kWh. Z racji stanu wyjątkowego ogłoszonego w kwietniu, podobne zjawisko powtarzało się wielokrotnie. Źródło Reutersa zaznacza, że w lecie takie sytuacje mogą się powtarzać jeszcze częściej. Japonia przewiduje, że w drugim kwartale 2020 roku gospodarka może popaść w jeszcze większą recesję, gdyż producenci przemysłowi np. stali czy samochodów odnotowują zmniejszony popyt na usługi.

Specjaliści rynku energii elektrycznej stwierdzili, że spadek popytu zbiegł się z rosnącymi dostawami energii słonecznej oferowanymi w JEPX w miarę zbliżania się lata i wzrostu mocy odnawialnych, zwłaszcza w zachodniej Japonii.
W 2018 roku Japonia zobowiązała się do zwiększenia udziału OZE z 15 do 22-24 procent do 2030 roku. Energetyka jądrowa będzie zaspokajała około 20 procent energii elektrycznej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters/Argus Media , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE