ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA przedłużyły zezwolenie na eksport irańskiej energii elektrycznej do Iraku
26.04.2020r. 23:47

Stany Zjednoczone przedłużyły na 30 dni zwolnienie z sankcji na eksport irańskiej energii elektrycznej do Iraku - poinformował w niedzielę amerykański Departament Stanu. Waszyngton w ten sposób chce dać czas Bagdadowi na utworzenie "wiarygodnego rządu".
"Sekretarz stanu zezwolił na krótkie przedłużenie zwolnienia z sankcji, aby dać czas na utworzenie wiarygodnego rządu" - powiedział cytowany przez agencję Reuters urzędnik Departamentu Stanu. Wyjaśnił, że zwolnienie wygaśnie 26 maja.

Waszyngton wielokrotnie przedłużał zwolnienie Iranu z sankcji na eksport energii elektrycznej do Iraku, aby używać irańskich dostaw w swojej sieci energetycznej w Iraku. Zwolnienia te najczęściej obowiązywały 90 lub 120 dni. USA jednocześnie nalegały, aby bogaty w ropę Irak, drugi co do wielkości producent OPEC, dążył do samowystarczalności energetycznej.
Na początku kwietnia prezydent Iraku Barham Salih desygnował na premiera dotychczasowego szefa wywiadu Mustafę al-Chadimiego. W ten sposób iracki prezydent chce doprowadzić do zakończenia toczącego się od miesięcy konfliktu politycznego i społecznego, który 30 listopada ub.r. zmusił urzędującego premiera Adila al-Mahdiego do złożenia dymisji.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE