ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dolnośląskie. Około 200 interwencji straży związanych z wichurą
10.02.2020r. 07:03

Około 200 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru podjęli dolnośląscy strażacy w nocy z niedzieli na poniedziałek. W wyniku wichury około 3,4 tys. odbiorców w regionie nie ma prądu.
Według informacji przekazanych w poniedziałek PAP przez dyżurnego Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu, w ciągu ostatnich kilkunastu godziny strażacy w związku z silnym wiatrem interweniowali na Dolnym Śląsku ponad 200 razy. "Tych interwencji będzie więcej, ponieważ wciąż otrzymujemy zgłoszenia do zdarzeń związanych z wichurami" - powiedział dyżurny.

Strażacy wyjeżdżali przede wszystkim od powalonych drzew; interweniowali też w związku z zerwanymi dachami z zabudowań gospodarczych. "Większość tych zdarzeń miała miejsce w południowej części województwa, w okolicach Jeleniej Góry, Kamiennej Góry czy Ząbkowic Śląskich" - powiedział dyżurny. Nie ma informacji o osobach, które odniosły obrażenia w wyniku wichur.
Według dyżurnego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, silny wiatr spowodował uszkodzenia linii energetycznych w różnych częściach regionu. "Bez prądu jest obecnie 3,4 tys. odbiorców" - podał dyżurny.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE