ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister energii: ceny energii elektrycznej gospodarstw domowych może wzrosnąć max. 5 proc. w '19
17.10.2018r. 15:38 17.10.2018r. 15:12

Ceny energii dla gospodarstw domowych w 2019 roku mogą wzrosnąć o nie więcej niż 5 proc. - poinformował na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia minister energii Krzysztof Tchórzewski.
Od dłuższego czasu na rynku pojawiają się spekulacje o możliwej podwyżce taryf dla gospodarstw domowych na 2019 rok z powodu rosnących kosztów i cen uprawnień do emisji CO2. Mówił o tym m.in. prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando, który zwracał uwagę na konieczność zrównoważenia interesów przedsiębiorstw energetycznych i osób indywidualnych. Do tej pory Ministerstwo Energii odrzucało jednak możliwość podwyżki cen dla tej grupy odbiorców.

"Prąd po wyborach nie zdrożeje o czterdzieści procent. Te informacje są kłamstwem. Nowa taryfa wejdzie w życie w przyszłym roku i możliwa jest podwyżka rachunku, ale nie przekroczy ona pięciu procent" - powiedział minister Tchórzewski.
Ministerstwo Energii planuje przygotowanie programu wsparcia dla obywateli. Ma być gotowy do końca roku.

"Jeśli czynniki zewnętrzne związane z europejską polityką klimatyczną, czyli ceny praw do emisji CO2 spowodowałyby, że ta podwyżka byłaby większa, to z tego tytułu wszyscy odbiorcy, którzy się rozliczają w pierwszym przedziale podatkowym dostaną rekompensatę wielkości tego wzrostu. To gwarantuję wszystkim gospodarstwom domowym" - dodał minister.

KOMENTARZE ( 8 )


Autor: panicz 17.10.2018r. 17:45
ceny energii wzrosną o 5% a pozostałe składniki rachunku za EE?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: przesada 17.10.2018r. 18:53
Towarzysz minister zadecydował w sprawie leżącej w kompetencjach prezesa URE, bez analizy wniosków taryfowych itd
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Gdfrt 17.10.2018r. 19:40
Kłamie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Zbych 17.10.2018r. 23:19
W ilu krajach na stanowisku ministra energii zasiada facet ktorego rządy doprowadziły do tak duzych cen energii. Jaką... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 18-10-2018r. 12:31 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kłamczuszek 18.10.2018r. 07:27
znam się na kłamstwie Minister mówi prawdę, całą prawdę i tylko prawdę, która objawi się na koniec roku jako... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: liczyk 19.10.2018r. 17:45
zysk sprzedawcy jest stratą kupującego
kto organizuje zyski dla jednostek kosztem ogółu?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE