ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Poznań chce zaoszczędzić 4 mln zł dzięki grupowym zakupom energii elektrycznej i gazu
17.10.2018r. 12:12

Prawie 4 mln zł zamierza oszczędzić Poznań na grupowym zakupie energii elektrycznej i gazu. Gaz grupa zakupowa kupi PGNiG Obrót Detaliczny, a energię elektryczną od Enei.
Biuro prasowe poznańskiego magistratu podało, że procedurę przetargową na grupowy zakup energii elektrycznej miasto przeprowadziło po raz siódmy. W tym roku do grupy przystąpiło 64 uczestników - oprócz Miasta Poznań również 13 gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Poznań.

W przetargu oferty złożyły dwa przedsiębiorstwa; najkorzystniejszą ofertę przygotowała Enea. Łączna wartość umów grupy zakupowej wynosi ok. 113,5 mln zł, a wartość umowy Poznania szacuje się na ok. 16,7 mln zł brutto. Natomiast w przypadku gazu najlepszą ofertę złożyła spółka PGNiG Obrót Detaliczny, z którą miasto podpisało umowę na ok. 11 mln zł brutto.
Jak podkreślono w komunikacie, pomimo znacznego wzrostu cen energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii, poznańska grupa zakupowa zdołała uzyskać oszczędności w stosunku do cen taryfowych.

"Cieszę się, że razem udało nam się dokonać zakupu energii elektrycznej i paliwa gazowego. Ceny energii rosną w zatrważającym tempie, więc w perspektywie najbliższych lat trzeba będzie zastanowić się nad optymalizacją zużycia energii i nad bardziej racjonalnym z niej korzystaniem" - powiedział wiceprezydent miasta Tomasz Lewandowski. Jednocześnie dodał, że dzięki współpracy uczestnicy grupy zakupowej mogli wynegocjować lepszą ofertę, niż gdyby kupowali osobno.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: cytaty 17.10.2018r. 12:34
"zdołała uzyskać oszczędności w stosunku do cen taryfowych"
A co nakazuje Art. 45 Ustawy PE?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE