ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wynik operacyjny Polenergii za I półr. '18 niższy o 17,4 mln zł z powodu odpisu
02.07.2018r. 18:40

Zarząd Polenergii podjął decyzję o dokonaniu odpisu aktualizacyjnego w segmencie biomasy o szacunkowej kwocie 17,4 mln zł - podała spółka w komunikacie. Jak podano, odpis zostanie ujęty w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2018 roku w pozycji pozostałe koszty operacyjne i obciąży wynik operacyjny grupy.
W komunikacie podano, że odpis ma charakter niegotówkowy i pozostanie bez wpływu na wartość EBITDA.
"Podjęta decyzja jest konsekwencją zmian w otoczeniu regulacyjnym wynikających z przyjętej nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz sytuacji biznesowej i ekonomicznej segmentu biomasy" - podała Polenergia w komunikacie.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE