ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spółki Polenergii żądają od Tauronu zapłaty łącznie 78,9 mln zł odszkodowania
18.06.2018r. 14:45 18.06.2018r. 14:28

Spółki z grupy Polenergia: Amon i Talia żądają od Tauronu zapłaty łącznie 78,9 mln zł odszkodowania - podał Tauron w komunikacie. Przedmiotem ich pozwu jest także żądanie ustalenia odpowiedzialności Tauronu za szkody, które mogą powstać w przyszłości z czynów niedozwolonych wobec tych spółek w łącznej kwocie 265,3 mln zł.
Tauron podał, że według twierdzeń przedstawionych przez Amon oraz Talia, podstawa powództw wynika m.in. z czynu niedozwolonego Tauronu polegającego na powierzeniu spółce zależnej - Polska Energia - Pierwsza Kompania Handlowa w likwidacji sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (PKH) dokonywania dla potrzeb grupy Tauron zakupów energii elektrycznej oraz praw majątkowych, na podstawie długoterminowych umów zawartych przez PKH z Amon oraz Talia, a następnie - wobec niewyrażenia zgody na wprowadzenie zmian do umów - na postawieniu PKH w stan likwidacji oraz podjęciu w toku likwidacji czynności skutkujących wypowiedzeniem tych umów.

W marcu 2015 roku Polska Energia - Pierwsza Kompania Handlowa, spółka zależna Tauronu, wypowiedziała 12 kontrahentom, właścicielom farm wiatrowych, długoterminowe umowy na zakup energii i praw majątkowych, które były zawierane w latach 2009-10. Przyczyną wypowiedzenia umów było - jak podawała PE-PKH - naruszenie ich postanowień przez kontrahentów polegające na odmowie przystąpienia w dobrej wierze do renegocjacji warunków. Właścicielami farm wiatrowych były: Polenergia, In.ventus oraz Grupa Enerco i Invenergy.
Tauron podał, że sądem właściwym dla rozpoznania pozwu jest Sąd Okręgowy w Katowicach. Spółka przystąpiła do analizy treści pozwu i w odpowiednim czasie złoży odpowiedź.

"Emitent podkreśla, że dokonana wstępna ocena żądań pozwu i ich uzasadnienia wskazuje, że powództwa wytoczone przez Amon oraz Talia są bezprzedmiotowe oraz całkowicie bezzasadne" - napisano w komunikacie Tauronu.

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: jony 19.06.2018r. 13:08
a tyle nas kosztowały KDety.Polak POtrafi napychać kase innymZa ryj tych co tworzyli te umowy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: zenon 19.06.2018r. 16:50
Te kwoty powinni zapłacić ci, co takie umowy podpisali ze strony Taurona oraz ich suto wynagradzani doradcy.... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 20-06-2018r. 07:14 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE