ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bando: niepokoi mnie obserwowany na rynku trend bardzo szybko rosnącej ceny energii
15.05.2018r. 11:25

- Rynek mocy to narzędzie dające jakąś pewność inwestorom, aby łaskawie zechcieli zapewnić bezpieczeństwo energetyczne - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Maciej Bando. Ostrzegł, że jeśli cena energii będzie rosła tak szybko, jak obecnie, na ten mechanizm wsparcia dla energetyki może być za późno.
Rynek mocy to nic innego niż inaczej zdefiniowane kontrakty długoterminowe, czyli pomoc konsumentów, nas i państwa, dla producentów, aby produkować energię w kraju, a nie bazować wyłącznie na połączeniach międzysystemowych - powiedział Bando. Przypomniał jednak, że warunkiem wprowadzenia mechanizmu postawionym przez Komisję Europejską jest zwiększenie dostępności zagranicznych mocy wytwórczych w Polsce.

- Kooperacja europejska się tworzy, czasami na siłę. Nie zawsze jesteśmy do tego pozytywnie nastawieni, ale jest mała kropelka dążąca skałę. Nasze otoczenie będzie odchodziło od węgla, może cały świat będzie od niego odchodził. Indie to w zasadzie jedyny kraj, który tak ekspansywnie podchodzi do produkcji węgla - ocenił prezes URE.
- Myślę, że nie ma innego wyjścia, ale kluczem jest tempo w jakim będziemy ograniczali produkcję z węgla i przechodzili na niskoemisyjne i zeroemisyjne źródła. Specjalnie używam tego określenia, bo to nie tylko OZE, ale także energetyka jądrowa. Dopiero połączenie tych źródeł da satysfakcję dla konsumenta i być może bezpieczeństwo dostaw - podsumował prezes.

- Niepokoi mnie obserwowany na rynku trend bardzo szybko rosnącej ceny energii - ostrzegł. Zdaniem prezesa może się okazać, że wysiłek, który wszyscy włożyli w przepchnięcie tego projektu, został zrealizowany za późno - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Premier 15.05.2018r. 15:52
Niech Pan obniży super ustawą.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Skarb Państwa 15.05.2018r. 21:33
Szanowny Panie Prezesie niech Pan podniesie taryfy G jeszcze w tym roku bo koncerny energetyczne pójdą z torbami.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Flash 16.05.2018r. 00:12
Gratulujemy refleksu. Może jednak warto zrobić coś więcej niż się niepokoić i zagwarantować faktycznie równy dostęp... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE