ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Holenderski operator wykorzystuje akumulatory Tesli do stabilizacji sieci elektroenergetycznej
26.01.2018r. 15:28

Holenderski operator TenneT wykorzystuje od niedawna akumulatory w 100 pojazdach marki Tesla w celu stabilizacji swojej sieci. TetteT samo określa w jakim tempie akumulatory będą się ładowały - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kierowcy Tesli biorą dobrowolnie udział w tym projekcie- jest to projekt pilotażowy, w którym bierze udział również holenderski dystrybutor energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych Vandeborn i który będzie trwał do początku lata.
Poprzez stosowna aplikację użytkownicy określają, w jakim czasie ich samochód musi być naładowany. Proces ładowania nadzoruje TetteT, który w taki sposób działa, żeby zapobiec przeciążeniu sieci przesyłowych. Cel tego systemu jest taki, żeby w momencie, kiedy dostarczane jest więcej energii z odnawialnych źródeł, można było ładować szybciej akumulatory. Kiedy natomiast w sieci jest mniej energii- samochody ładują się wolniej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Electrive.net , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE