ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prawie 400 mln zł na budowę i modernizację linii przesyłowych
29.12.2017r. 15:45

Umowy o dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko budowy i modernizacji linii przesyłowych energii elektrycznej podpisały w piątek Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz PGE Dystrybucja. Wartość dofinansowania wynosi ok. 390 mln zł.
Operator systemu przesyłowego energii elektrycznej - PSE - zdobył ponad 380 mln dofinansowania na przebudowę sieci na Dolnym Śląsku. Chodzi o linię Mikułowa-Czarna-Pasikurowice. Docelowo między Mikułową a Czarną powstanie dwutorowa linia 400 kV. Projekt przewiduje budowę ok. 100 km nowej linii dwutorowej i modernizację ok. 33 km. Z kolei na linii Czarna-Pasikurowice ma powstać ok. 50 km nowy odcinek, a 33 km zostanie zmodernizowane.

Dofinansowanie zostanie przekazane w ramach działań wspierających wytwarzanie i dystrybucję energii ze źródeł odnawialnych, oraz wspierających budowę oraz przebudowę sieci umożliwiających przyłączanie OZE.

PGE Dystrybucja otrzyma natomiast ponad 7,3 mln złotych dofinansowania na przebudowę ok. 19 km linii 110 kV Poniatowa - Nałęczów. Celem projektu jest zwiększenie możliwości przyłączania nowych mocy wytwórczych z odnawialnych źródeł energii do sieci dystrybucyjnej.
Jak podkreśliło Ministerstwo Energii, dzięki zwiększeniu możliwości przyjęcia do sieci energii z OZE projekty te przyczynią się do ograniczenia zapotrzebowania na produkcję energii ze źródeł konwencjonalnych, a tym samym wpłyną na zmniejszenie zużycia paliw i obniżenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

"Podpisane dzisiaj umowy są dowodem naszej konsekwencji w działaniach zmierzających do pełnej modernizacji systemu energetycznego i dbałości o środowisko" - powiedział minister Krzysztof Tchórzewski, podpisując umowy o dofinansowaniu.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Ala 03.01.2018r. 16:42
a pracownicy dziadują
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE