ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wkrótce ruszy nabór do programu Bloki 200+
19.10.2017r. 14:32

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, niebawem ruszy program Bloki 200+. To kwestia kilku tygodni.
Jesteśmy już po żmudnych konsultacjach z resortami energii, rozwoju i finansów - powiedział prof. Maciej Chorowski, prezes Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki temu programowi możliwa będzie modernizacja ok. 40 bloków o mocy 200 MW.

Jak powiedział prof. Chorowski, głównym celem projektu jest przetestowanie finansowania prac związanych z badaniami i rozwojem w formule zamówienia przedkomercyjnego. Według niego realizacja programu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego Polski.

"Skutkiem wdrożenia tych rozwiązań będzie dostosowanie bloków klasy 200 MW do nowych wymagań i określonego reżimu pracy z większą zmiennością obciążenia i z dużą liczbą odstawień oraz uruchomień" - podaje NCBiR w komunikacie.
Istniejące bloki klasy 200 MW mają być eksploatowane przez kolejne 15-20 lat. Jak podkreśla NCBiR, mogą pełnić rolę tymczasowego narzędzia, umożliwiającego wdrożenie nowych technologii energetycznych.

Więcej informacji na temat programu NCBiR przekaże podczas otwartego seminarium, które odbędzie się 26 października 2017 roku.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE