ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podkarpackie. Dodatkowe ponad 11,7 mln euro na instalacje OZE
21.09.2017r. 16:16

O ponad 11,7 mln euro zarząd województwa podkarpackiego zwiększył pulę pieniędzy przeznaczonych na projekty, w ramach których na gospodarstwach domowych zamontowane zostaną instalacje Odnawialnych Źródeł Energii. Dofinansowanych zostanie dodatkowo pięć projektów.
W ramach naboru na instalacje OZE wpłynęło w sumie 69 wniosków, a potrzebna kwota do dofinansowania wynosiła prawie 570 mln zł. Jednak ze względu na budżet konkursu możliwe było wybranie tylko 14 projektów na łączną kwotę 136 mln zł. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie konkursem zarząd regionu zwrócił się z prośbą do ministerstwa finansów o zwiększenie puli pieniędzy na te projekty o ponad 11,7 mln euro.

Jak poinformował PAP w czwartek marszałek województwa Władysław Ortyl, resort finansów wyraził na to zgodę.

"Cieszę się, że ministerstwo zgodziło się na nadkontraktację. Świadomość ekologiczna rośnie, co nas bardzo cieszy, dlatego podjęliśmy starania o zwiększenie puli środków na realizację programu. Dzięki nadkontraktacji pieniądze trafią łącznie do prawie 60 gmin w województwie podkarpackim" - dodał.
Dofinansowanych dodatkowo zostanie pięć projektów, które dotychczas znajdowały się na liście rezerwowej. Wśród nich jest m.in. projekt gminy Zagórz, który przewiduje montaż instalacji nie tylko na terenie gminy Zagórz, ale też gminy Dydnia. Oprócz niego są również wnioski złożone przez m.in. gminy Nowa Sarzyna, Dębica i Pilzno.

Ostatecznie kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów na instalacje w gospodarstwach domowych instalacji OZE wzrosła do ponad 185,7 mln zł. Wśród instalacji, które zostaną zamontowane są kolektory słoneczne, fotowoltaika, pompy ciepła oraz kotły na biomasę.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro. Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kuku 22.09.2017r. 13:47
A co by było, jakby zamiast na OZE przeznaczyć te środki na ochronę powietrza ? A co do pomp ciepła - powiedzmy 10... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE