ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Honda zaoferuje elektryki z funkcją V2G
21.09.2017r. 10:18

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Honda idzie śladami Nissana. Jej nowe samochody elektryczne będą wyposażone w technologię umożliwiającą oddawanie do sieci energii zgromadzonej w samochodowych bateriach.
W ubiegłym tygodniu podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie japoński koncern motoryzacyjny zaprezentował system o nazwie Power Manager, który ma za zadanie zintegrowanie samochodów elektrycznych z inteligentną siecią elektroenergetyczną, umożliwiając przesyłanie energii między samochodami a statycznymi systemami energetycznymi.

Rozwiązanie Hondy wpisuje się tym samym w trend aktywizacji odbiorców w ramach usług zarządzania popytem i podażą energii.

- Nasz system wykorzystuje zaawansowane technologie, aby zintegrować pojazd elektryczny z szerszą siecią elektroenergetyczną. W ten sposób nie jest się już tylko konsumentem, ale również dostawcą energii - komentuje Philip Ross, wiceprezydent Honda Motor Europe.

Japoński koncern podaje w komunikacie, że zadaniem Power Manager ma być gromadzenie nadwyżek energii produkowanej z domowych lub firmowych systemów fotowoltaicznych i w razie potrzeby przekazywanie ich do samochodu elektrycznego.
- Z drugiej strony samochód elektryczny może oddawać zgromadzoną energię np. w celu odsprzedaży do sieci, generując potencjalnie dodatkowe zyski dla jego właściciela. Power Manager może również stabilizować sieć w czasie niedoboru, ale również nadpodaży energii - komentuje Honda.

Japończycy chcą oferować swój system w 2/3 sprzedawanych samochodów na rynku europejskim do roku 2025.

Wcześniej nowatorski system Hondy znajdzie zastosowanie w realizowanym przy wsparciu rządu Francji pilotażowym projekcie o nazwie SMILE, którego celem jest znalezienie optymalnych rozwiązań integracji technologii fotowoltaiki, magazynowania energii, samochodów elektrycznych oraz sieci dystrybucyjnej. Projekt SMILE ma prowadzić do utworzenia większego, inteligentnego systemu energetycznego w zachodniej Francji do roku 2019.

Ostatnio Nissan poinformował o wdrożeniu na rynek nowej wersji modelu Leaf z baterią o pojemności 40 kWh, w której zostanie zastosowana funkcja oddawania energii do sieci (Vehicle-to-Grid, V2G).

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE