ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Renault-Nissan planuje budowę zakładu magazynowania energii; drugie życie dla baterii samochodowych
08.06.2017r. 15:46

Sojusz Renault-Nissan planuje w Europie budowę zakładu magazynowania energii, który korzystać będzie z wyeksploatowanych baterii samochodowych. Inwestycja ma pełnić funkcję elektrowni, zdolnej dostarczyć energię elektryczną do 120 tys. gospodarstw domowych.
W ten sposób koncern motoryzacyjny chce "dać drugie życie bateriom z samochodów elektrycznych" - podaje w czwartek agencja Reutera, powołując się na źródła.

Zakład Renault-Nissan nie będzie samodzielnie wytwarzać energii elektrycznej, ale w zamian za to będzie ładować baterie w godzinach szczytu, a następnie, kiedy pojawi się zapotrzebowanie, odsprzedawać prąd do sieci energetycznej. Reuters zwraca uwagę, że takie rozwiązanie może stanowić uzupełnienie dla elektrowni wiatrowych i solarnych, których działanie jest często zakłócane przez złe warunki pogodowe.

Renault-Nissan pracuje nad projektem razem z firmą The Mobility House, która specjalizuje się w magazynowaniu energii - podają źródła.

"Pracujemy razem z The Mobility House nad kilkoma projektami, w tym nad dużym projektem magazynowania energii - jednak jest on we wczesnej fazie" - mówiła rzeczniczka Renault Celine Farissier.
Jak tłumaczy Reuters producenci samochodów elektrycznych mogą zyskać dzięki utworzeniu rynku wtórnego dla baterii pozyskiwanych z pojazdów. Wyższe ceny za zużyte baterie mogą wpłynąć na obniżenie kosztów zakupu samych aut elektrycznych.

Nissan stworzył zapasowy system elektryczny dla stadionu piłkarskiego Amsterdam Arena, na którym swe mecze rozgrywa holenderska drużyna Ajax. Projekt został zrealizowany razem z jednym z niemieckich start-upów.

Według źródeł Reutera Renault-Nissan rozważa budowę zakładu w Niemczech albo w Holandii.

Nad podobnym rozwiązaniem, co francuski koncern, pracują też firmy z Niemiec: BMW, Daimler i Volkswagen.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: jp 09.06.2017r. 07:44
Zakład Renault-Nissan nie będzie samodzielnie wytwarzać energii elektrycznej, ale w zamian za to będzie ładować... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Mc Gregor 09.06.2017r. 09:20
Kto to pisał? "...będzie ładować baterie w godzinach szczytu, a następnie, kiedy pojawi się zapotrzebowanie,... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE