ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Plany PGE Obrót: kompleksowe rozwiązania produktowe, a także digitalizacja kanałów sprzedaży i obsługi
05.06.2017r. 16:06

Kompleksowe rozwiązania produktowe, a także digitalizacja kanałów sprzedaży i obsługi. Na taki kierunek rozwoju stawia PGE Obrót, największy w Polsce sprzedawca energii elektrycznej.
- Dla lepszego zobrazowania tematu, warto mówić o dwóch segmentach tego rynku, sprzedaży do klientów korporacyjnych i klientów masowych. Dla pierwszego produktem głównym pozostanie energia elektryczna oraz gaz, dla drugiego energia i gaz to tylko podstawa do sprzedaży innych usług - mówi Prezes Zarządu PGE Obrót Dariusz Czuk.

Na rynku energetycznym, podobnie jak w innych sektorach gospodarki, wyraźnie widać troskę firm o innowacyjny charakter działalności. Prezes PGE Obrót zapowiada, że spółka chce umacniać pozycję lidera na rynku, którego otoczenie jest coraz bardziej wymagające. Działaniami w tym kierunku są przede wszystkim postawienie na kompleksowość rozwiązań produktowych, a także digitalizację kanałów sprzedaży i obsługi.

Wymienia w tym kontekście lojalizację Klientów, rozwijanie sprzedaży w obszarze e-commerce, a także współpracuję ze środowiskiem start-upowym w obszarze Smart Living. Oprócz tego, elektromobilność i zarządzanie popytem na masową skalę, to obszary, w których firma widzi swoją przyszłość i które już dzisiaj aktywnie wspiera.

Rynek sprzedaży korporacyjnej charakteryzuje wyraźne dążenie do elastyczności i zmiany modelu zakupowego, z tradycyjnego opartego na stałych stawkach, na indeksowany oparty na algorytmach rynkowych. To szczególnie ważne dla PGE Obrót, która jako pierwsza firma energetyczna wprowadziła na rynek oferty indeksowane. Podobnie jak oferty ekologiczne, oparte na świadectwach pochodzenia.
W przypadku rynku masowego aktualnie dominują usługi komplementarne wobec energii, a więc assistance, oświetlenie, elektryk. - Kolejnym krokiem, który widzimy i do którego przygotowujemy swoją organizację, jest dosprzedaż czyli cross-selling, szerokiego wachlarza produktowego, często bardzo dalekiego od dotychczasowego obrazu rynku energetycznego. Takie rozwiązanie jest korzystne dla Klientów, ponieważ to ich potrzeby definiują nasze produkty - mówi prezes Czuk.

Oprócz szerokiej gamy produktów i usług, PGE Obrót oferuje konsumentom także wysoką jakość obsługi. Spółka po raz kolejny obroniła godło "Firmy Przyjaznej Klientowi", wdrożyła i rozwija elektroniczne kanały kontaktu eBOK i mBOK, dba również o utrzymywanie wysokiego poziomu obsługi na PGE Contact Center.

- Najważniejszy jest szacunek dla klienta, a także dbałość o jego bezpieczeństwo i komfort. To od decyzji zakupowych Klientów zależą losy naszej Firmy. Zdajemy sobie sprawę, że nasza codzienna praca i postawa wobec Klientów zostanie oceniona - mówi prezes PGE Obrót.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE