ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek energii elektrycznej
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG chce zwiększyć wolumen dystrybucji gazu i wolumen sprzedaży ciepła i energii elektrycznej
13.03.2017r. 19:10

PGNiG chce zwiększyć wolumen dystrybucji gazu o ok. 16 proc., a wolumen sprzedaży ciepła i energii elektrycznej o ok. 20 proc. - podała grupa w aktualizacji strategii na lata 2017-2022. Grupa chce utrzymać łączny wolumen sprzedaży gazu ziemnego na rynku detalicznym na poziomie ok. 67-69 TWh/rocznie.
PGNiG podał, że w obszarze obrotu detalicznego zakłada "maksymalizację marży w obrocie detalicznym przy utrzymaniu łącznego wolumenu sprzedaży gazu ziemnego na rynku detalicznym na poziomie ok. 67-69 TWh/ rocznie".

W obszarze dystrybucji koncern planuje budowę łącznie ponad 300 tys. nowych przyłączy gazowych oraz zwiększenie wolumenu dystrybucji gazu o ok. 16 proc.
W zakresie energetyki i ciepłownictwa nowa strategia zakłada zwiększenie wolumenu sprzedaży ciepła i energii elektrycznej o ok. 20 proc.

Grupa podała też, że w obszarze obrotu hurtowego zakłada budowę "zdywersyfikowanego i konkurencyjnego portfela dostaw gazu ziemnego po roku 2022 oraz zwiększenie łącznego wolumenu sprzedaży gazu ziemnego o ok. 7 proc.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE